Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Od środy sezon zamiatania ulic w Chicago i ograniczenia parkowania

W Chicago w środę, 1 kwietnia rozpocznie się sezon zamiatania ulic. Miejskie pojazdy będą czyścić ulice z liści, śmieci i innych odpadów od kwietnia aż do końca listopada. A to oznacza powrót tymczasowych ograniczeń parkowania.
Od środy sezon zamiatania ulic w Chicago i ograniczenia parkowania

Autor: Ewa Malcher

Mieszkańcy Chicago powinni od środy, 1 kwietnia, sprawdzać znaki informujące o tymczasowych ograniczeniach parkowania w związku z planowanym zamiataniem ulic. Zamiatarki Chicagowskiego Departamentu Ulic i Oczyszczania (Department of Streets and Sanitation, DSS) zazwyczaj pracują w terenie w godzinach 9 a.m.–2 p.m.

Usuwają liście, śmieci i inne zanieczyszczenia z ulic od kwietnia aż do końca listopada. Pomarańczowe kartki są umieszczane na dwa dni przed przyjazdem zamiatarki, choć niektóre ulice mają stałe oznakowanie. Za samochód pozostawiony na trasie miejskiej zamiatarki grozi mandat w wysokości 60 dol.

Harmonogram prac można sprawdzić online: https://www.chicago.gov/city/en/depts/streets/provdrs/streets_san/svcs/street_sweeping2026.html
lub dzwoniąc pod numer 311.

Dodatkowo mieszkańcy mogą śledzić zamiatarki w czasie rzeczywistym na interaktywnej mapie miasta – Sweeper Tracker: https://www.chicago.gov/city/en/depts/streets/iframe/sweeper_tracker.html

(tos)


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama