Departament Stanu zaapelował o pomoc „w powstrzymaniu ataków terrorystycznych” m.in. na ambasadę USA w Bagdadzie. „Jeśli posiadasz informacje o powiązanych z Iranem grupach terrorystycznych, bojówek albo o innych odpowiedzialnych za te ataki, wyślij nam dziś swoje wskazówki” - wezwał resort dyplomacji. Zaznaczył też, że oprócz nagrody finansowej można uzyskać relokację.
Od początku wojny USA i Izraela z Iranem ambasada USA w Bagdadzie, a także amerykański konsulat generalny w Erbilu i Baghdad Diplomatic Support Center są celem ataków.
Wcześniej, w połowie marca, Departament Stanu zaoferował nagrodę w wysokości 10 mln USD za informacje o kluczowych przedstawicielach władz Iranu, m.in. o nowym przywódcy Modżtabie Chameneim. (PAP)








