Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama POLONEZ
czwartek, 25 czerwca 2026 16:39
Reklama KD Market

Patriotyczna lokomotywa Metry na 250-lecie USA

Tuż przed Dniem Niepodległości i zbliżającymi się obchodami 250-lecia Stanów Zjednoczonych, Metra zaprezentowała wyjątkową lokomotywę w patriotycznych barwach. Pociąg będzie kursował po aglomeracji chicagowskiej, przypominając o historii kraju i roli kolei w jego rozwoju.
Patriotyczna lokomotywa Metry na 250-lecie USA

Autor: Metra

Projekt przygotowała graficzka pracująca dla Metry Felicia Woods, która ma ponad 30 lat doświadczenia. Inspiracją były barwy amerykańskiej flagi oraz zbliżające się obchody 250-lecia Stanów Zjednoczonych. Jak podkreśliła Woods, czerwony, biały i niebieski to kolory, które natychmiast kojarzą się z Ameryką.

Prace nad projektem wymagały jednak czegoś więcej niż tylko stworzenia grafiki. Woods pracowała na podstawie technicznych planów lokomotywy, uwzględniając rozmieszczenie drzwi i elementów mechanicznych, tak aby nie zakłócały wzoru.

Prezes zarządu Metry Jim Derwinski powiedział, że lokomotywa jest prezentem dla mieszkańców regionu Chicago, Illinois i całego kraju. Dodał, że upamiętnia ona również ważną rolę, jaką kolej odegrała w rozwoju Stanów Zjednoczonych, łącząc społeczności i wspierając rozwój kraju.

Specjalnie pomalowana lokomotywa Metry jest jedną z 42 maszyn zmodernizowanych przez firmę Progress Rail z La Grange na zachodnich przedmieściach Chicago. Lokomotywy były wcześniej wykorzystywane do transportu towarowego, a po przebudowie zostały przystosowane do przewozu pasażerów.

(tos)


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama