Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 7 grudnia 2025 11:37
Reklama KD Market

Oskarżony o zabójstwo matki pozostanie w więzieniu

Chicago (Inf. wł.) – 30-letni Cezar Henry Waskowski, oskarżony o zabójstwo matki, 67-letniej Henryki Waskowski, właścicielki Henryka´s Bar w dzielnicy Portage Park, w północno-zachodniej części Chicago, pozostanie w więzieniu aż do rozprawy. Sędzia Sądu Okręgowego Powiatu Cook odmówił Waskowskiemu przywileju złożenia kaucji.


 


Cezar Henry Waskowski podejrzany jest również o zabójstwo 73-letniego ojca, mającego też na imię Cezar.


 


W czwartek 9 czerwca było kontynuowane śledztwo w tej sprawie. Jeszcze nie były podane motywy obydwu zabójstw.


 


Ujawniono tylko, że oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia cierpiał (lub cierpi) na chorobę psychiczną, zaś jego matka prawdopodobnie obawiała się o swoje bezpieczeństwo, skoro uzyskała sądowy nakaz ochrony, którego jednak nie odnowiła, gdy wygasł.


 


Pani Waskowski, polska imigrantka, zmarła 6 czerwca rano w rezultacie odniesionych ran. Została wielokrotnie pchnięta nożem niedaleko swojego lokalu w okolicy 5700 W. Irving Park.


 


Ciało 73-letniego Cezara Waskowskiego znaleziono w jego domu w okolicy 3700 North Kilpatrick. Podobnie jak była żona został zabity nożem 6 czerwca


 


34-letni pracownik baru Henryka´s, który próbował bronić swojej przełożonej, też został zaatakowany nożem. To on powiedział policji, że napastnikiem był syn kobiety, który gonił matkę po ulicy z kuchennym nożem.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama