Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 5 czerwca 2025 14:37
Reklama KD Market

Ryan pozostanie w więzieniu

Chicago (Inf. wł.) – Federalny Sąd Apelacyjny w Chicago utrzymał w mocy wyrok korupcji byłego gubernatora George´a H. Ryana.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

 


Ostatnia apelacja motywowana była decyzją Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dotyczącą prawa tzw. uczciwej służby. Z uwagi na to, że część tego prawa została unieważniona, adwokaci Ryana zabiegali o anulowanie części wyroku i skrócenie go do czasu, który ich klient już odsiedział w więzieniu.


 


Jednak Sąd Apelacyjny nie zgodził się z interpretacją adwokatów i oddalił ich wniosek.


 


Ryan będzie kontynuował odsiadywanie 6- i półletniego wyroku za korupcję. Wolność ma odzyskać 4 lipca 2013 roku.


 


Przypomnijmy, że 27 czerwca po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej zmarła Lura Lynn Ryan, żona byłego gubernatora. Miała 76 lat.


 


Państwo Ryan byli małżeństwem przez 55 lat.


 


Były gubernator był przy umierającej żonie, gdy decyzją całej rodziny odłączony został respirator. 77-letni Ryan otrzymał przepustkę z zakładu karnego w Terre Haute, w Indianie, decyzją komendanta tej placówki penitencjarnej.


 


Wcześniej w styczniu Ryan otrzymał krótką przepustkę i odwiedził żonę w szpitalu. Spędził przy jej łóżku 2 godziny i wrócił do więzienia.


 


Ryan może odwołać się od najnowszej decyzji do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.




(ao)


 

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama