Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 8 grudnia 2025 13:16
Reklama KD Market

Z kronik wypadków i przestępstw

Chicago (Inf. wł.) – Wczoraj (10 stycznia) kontynuowane było śledztwo w sprawie przyczyn pożaru, w którym śmierć poniosła kobieta, a 9 innych osób w tym dwóch strażaków odniosło obrażenia. Do pożaru doszło na 12 piętrze 21-kondygnacyjnego budynku przy 3130 N. Lake Shore Dr., w niedzielę 8 stycznia przed godz. 2 rano.


 


Shantel McCoy – lat 32, robiąca karierę w marketingu – wracała do domu z zakupami. Jechała windą na 12 piętro nie wiedząc o pożarze. Gdy drzwi windy otworzyły się, na kobietę buchnęły płomienie i gorące gazy o temperaturze około 1500 stopni F.


 


Budynek pochodzący z lat 50. jest wyposażony w czujniki dymu, ale nie ma automatycznych gaśnic ani centralnego systemu alarmowego.


 


Przepisy miejskie nie wymagają tych zabezpieczeń w przypadku budynków, które powstały przed 1975 r. Egzekwowanie niedawno zatwierdzonej ustawy miejskiej o wprowadzeniu takiego wymogu zostało niedawno odroczone do 2015 r.


 


***


Córka szefa policji kampusu Northern Illinois University w De Kalb została aresztowana w ubiegłym tygodniu wraz z 38-letnim mężczyzną pod zarzutem posiadania narkotyków.


 


Jessica Grady, córka szefa policji NIU, Donalda Grady, jest oskarżona o posiadanie marihuany. Sąd wyznaczył kaucję w jej sprawie na 50 tys dol. Reginaldowi Turner, władze zarzucają posiadanie marihuany w celu dystrybucji.


 


***


Policja chicagowska poszukuje zabójcy lub zabójców mężczyzny, którego ciało zanaleziono w nocy 9 stycznia, w zaułku na tyłach domów w okolicy 5800 North Kenmore Avenue, w dzielnicy Edgewater. Zastrzelony został zidentyfikowany jako Aaron Price, lat 32, zam. w okolicy 5300 North Winthrop Avenue,


 


***


Sąd Karny Powiatu Cook odmówił kaucji dwóm mężczyznom, oskarżonym o dokonanie zabójstwa policjanta w cywilu, podczas napadu rabunkowego na sklep, w którym oficer pracował jako strażnik ochrony.


 


Tyrone Clay, lat 29, oraz 35-letni Edgardo Colon pozostaną w więzieniu aż do rozprawy.


 


Śledczy oświadczyli, że obydwaj mężczyźni złożyli zeznania wskazujące na ich winę.


 


Natomiast rodziny oskarżonych twierdzę, że są niewinni i mają alibi.


 


Policjant Clifton Lewis został zastrzelony 29 grudnia w małym sklepie spożywczym MandM, przy 1201 N. Austin, gdzie pracował po służbie. Napastnicy zbiegli ze zrabowaną z kasy gotówką na kwotę 670 dol.


 


W ostatni czwartek (5 stycznia) odbył się uroczysty pogrzeb z honorami policyjnymi. Clifton pozostawił narzeczoną i córkę.


 


***


Oficer policji wojskowej Gwardii Narodowej Illinois, Paville N. Simpson, lat 21, z Chicago, pojmał i zatrzymał do przybycia policji chicagowskiej trzech nastolatków, którzy zrabowali pasażerowi CTA telefon komórkowy iPhone.


 


Do incydentu doszło w sobotę (7 stycznia) około godz. 6:30 wieczorem, na schodach w pobliżu platformy na przystanku North Clybourn na linii czerwonej, Red Line. Trzech nastolatków osaczyło ofiarę i sterroryzowało bronią palną, która później okazała się atrapą.


 


Ofiara napadu zwróciła się o pomoc do Simpsona, który był w drodze do pracy w charakterze strażnika ochrony i miał przy sobie prawdziwą broń palną.


 


***


Sierżant policji szeryfa powiatu McHenry został aresztowany przez policję stanową pod zarzutem ataku seksualnego na nieletniego członka swojej rodziny.


 


Sierżant Gregory Pyle oddał się w ręce policji stanowej. Władze powiatu McHenry zawiesiły go w obowiązkach służbowych na czas śledztwa. Pyle pracował w policji McHenry przez 10 lat.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

ReklamaDazzling Dentistry Inc; Małgorzata Radziszewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama