Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Wiosenny bal Daru Serca

Wiosenny bal Daru Serca
AV8E6212

Fundacja charytatywna Dar Serca, która od 1988 roku umożliwia leczenie dzieci chorych i niepełnosprawnych z Polski i Europy, zorganizowała swój coroczny, osiemnasty już, wiosenny bal. Tegoroczna impreza pod hasłem „Flower Power” odbyła się w sobotę, 22 kwietnia.

Bal Daru Serca, który na dobre wpisał się w kalendarz polonijnych imprez był także wydarzeniem towarzyskim, co potwierdziła duża frekwencja; sala pękała w szwach, goście w eleganckich kreacjach z motywem kwiatowym wypełnili szczelnie salę bankietową Medinah Shriners. Fundacja tą doroczną imprezą dziękuje wszystkim swoim sponsorom i przyjaciołom, ludziom dobrego serca, którzy pomagają w realizacji najważniejszych założeń organizacji – pomocy chorym dzieciom. Bal to również wspaniała okazja do zasilenia kasy fundacji i zebrania dodatkowych funduszy na dalszą działalność charytatywną.

Prezes fundacji Dorothy Malachowski miała powody do zadowolenia: – Dziękujemy bardzo za poparcie dla Daru Serca przez uczestnictwo w naszym balu. Z wielką przyjemnością informuję, że dzięki wam ostatni rok był dla nas bardzo dobrym rokiem. Byliśmy w stanie zorganizować leczenie dla 40 dzieci.

Kapituła Złotego Serduszka wręczyła na balu sześć nagród za zasługi i pomoc w 2016 roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Związek Lekarzy Polskich w Chicago, Ewa Lebiecki i dr Michael Lebiecki, Marzena Jonak, Ryszard Kaczor, Marian Szymański oraz organizacja Zew Natury.

Specjalnie na tę wiosenną uroczystość przybyli z Polski na zaproszenie Daru Serca przedstawiciele fundacji Kochaj Życie, która pomaga w leczeniu chorych dzieci w Polsce: Małgorzata Nowotnik i Tadeusz Wrona, kapitan Boeinga 767, który w 2011 roku szczęśliwie wylądował awaryjnie bez podwozia na warszawskim lotnisku z 230 pasażerami na pokładzie.

Gośćmi honorowymi wieczoru byli także konsul generalny RP Piotr Janicki, Bożenna Haszlakiewicz – prezes Legionu Młodych Polek, Stanley Skoczeń – prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej, dr Kornelia Król – prezes Związku Lekarzy Polskich w Chicago, Anna Tukiendorf-Wilhite, prezes Polish Women in Business oraz Magdalena Solarz – dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Wici”.

Nie zabrakło na sali też małych pacjentów, aktualnych podopiecznych fundacji: Agatki, Zuzi i Haneczki, wraz ze swoimi mamami, które bardzo emocjonalnie dziękowały fundacji za pomoc w ratowaniu życia i zdrowia ich córek.

Sobotnią galę poprowadziła Grażyna Maneykowski, a występ Wici został nagrodzony gromkimi brawami. Do tańca w rytmie lat 70. i 80. grał zespół Słowianie, który brawurowo wykonywał utwory Boney M, Eruption czy Bee Gees.

Na cichej aukcji można było wygrać między innymi obrazy polonijnych artystów, koszulkę z autografem Krisa Bryanta z Chicago Cubs, domowego wyrobu nalewki, piękną biżuterię.

Według wstępnych obliczeń bal „Flower Power” przyniósł ponad 30-tysięczny dochód, który zostanie wykorzystany na leczenie dzieci zamieszkujących dom Daru Serca w Schiller Park.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama