Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 11 grudnia 2025 15:46
Reklama KD Market

Mikołaj Trzaska będzie grał w Chicago

Na zaproszenie Instytutu Kultury Polskiej po raz pierwszy wystąpi w Nowym Jorku Mikołaj Trzaska, światowej sławy saksofonista, klarnecista basowy i kompozytor, uważany za jednego z najciekawszych i najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku jest organizatorem całej trasy koncertowej Trzaski po USA.

Tournèe artysty z czołowymi gwiazdami nowojorskich i chicagowskich scen jazzowych rozpocznie 30 października koncert w Nowym Jorku w kultowym The Living Theater. Następne koncerty odbędą się 31 października w New Haven, CT i 2 listopada w Filadelfii.

Trzaska wystąpi z multiinstrumentalistą Joe McPhee, jedną z największych gwiazd światowego free jazzu oraz najbardziej rozchwytywanym nowojorskim perkusistą Jayem Rosenem. W koncertach w Filadelfii i New Haven dołączy do nich rewelacyjny basista Dominic Duval. Wspólnie muzycy tworzą zespół MAGIC. Podczas koncertów przedstawią utwory ze wspólnie nagranej w Polsce płyty „Intimate Conversation” wydanej przez wytwórnię Not Two.

Druga część trasy koncertowej to występy Mikołaja Trzaski w Chicago. Podczas Umbrella Music Festival „European Jazz Meets Chicago”, festiwalu okrzykniętego przez krytyków najważniejszym chicagowskim spotkaniem jazzowym, Trzaska wystąpi 5 listopada w Chicagowskim Centrum Kulturalnym z chicagowskimi gwiazdami jazz-impro – basistą Kentem Kesslerem i perkusistą Michaelem Zerangiem.

Trasę zakończy 8 listopada koncert w chicagowskim klubie The Hideout z gitarzystą Evanem O’Reilly, basistą Christianem Weberem i perkusistą Tomasem Fujiwarą.
/Kc
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama