Chicago (Inf. wł., Internet) – Wieżowiec Sears Tower – najwyższy w Ameryce Północnej i czwarty na świecie – przejdzie wkrótce kompletną modernizację w celu zaoszczędzenia na zużyciu energii elektrycznej i wody.
Dzięki zastosowaniu turbin wiatrowych oraz paneli słonecznych i ogrodów na dachach, Sears zmniejszy zużycie elektryczności o 80 procent i zaoszczędzi 24 miliony galonów wody w skali rocznej.
Ponadto dobudowany zostanie 50-piętrowy, 500-pokojowy luksusowy hotel, też wyposażony we wszystkie "zielone" innowacje.
Modernizacja "Searsa" – który już niedługo ma być przemianowany na Willis Tower – potrwa około 5 lat a jej koszt szacowany jest na 350 milionów dolarów.
Inwestycja przysporzy 3,600 nowych miejsc pracy.
Ponadto na parterze Sears Tower powstanie multimedialna ekspozycja wyjaśniająca, w jaki sposób "zielone" komponenty pozwalają na zmniejszenie zużycia energii i wody w gigantycznym gmachu.
(ao)
"Zielony" Sears Tower
- 07/01/2009 05:55 AM
Reklama








