Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Kongres lekceważy zalecenia komisji

Dwa lata od chwili, gdy wieża wiertnicza Deepwater Horizon kompanii naftowej BP zawaliła się w Zatoce Meksykańskiej, zabijając 11 osób załogi i powodując wyciek ropy, która zniszczyła okoliczne plaże i delikatne rafy koralowe, członkowie komisji powołanej do zbadania zniszczeń, wydali dość niepochlebną ocenę późniejszych reform regulacyjnych.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

 


Prezydent Obama powołał komisję celem ustalenia przyczyn tego wypadku i przedstawienia rekomendacji odnośnie lepszego zabezpieczenia wierceń na wodzie.


 


W styczniu 2011 roku komisja wydała raport z szeregiem zaleceń. Dwa miesiące później komisję rozwiązano.


 


W tym tygodniu grupa byłych członków komisji wypowiedziała się na temat wprowadzania jej sugestii w życie.


 


Były demokratyczny senator z Florydy, Bob Graham, prezes Rady Obrony Naturalnych Bogactw, Frances G. Beinecke, i Cherry A. Murray, dziekan wydziału inżynieryjnego na Harvardzie, dostrzegli pozytywne ruchy ze strony kompanii naftowych, lecz potępili Kongres za brak konkretnych kroków legislacyjnych.


 


"Administracja i przemysł naftowy poczyniły znaczne kroki. Kongres nie zrobił nic. Minęły dwa lata od eksplozji, a Kongres do tej pory nie zatwierdził żadnej ustawy o bezpiecznym wydobywaniu ropy ", oświadczył Bob Graham.


 


Kongres przeprowadził w tej sprawie wiele przesłuchań i rozważył wiele propozycji. W 2010 roku Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawę ze zmianami proponowanymi przez komisję, lecz Senat nie zajął się tym problemem.


 


Obecny Kongres nie poświęcił tej sprawie uwagi. W zamian republikańscy członkowie Izby Reprezentantów wnieśli wnioski o przyśpieszenie wierceń i rozluźnienie regulacji.


 


Administracji Obamy grupa komisarzy wystawiła "czwórkę" za zreformowanie byłej agencji zarządzania minerałami, która pełniła dwie sprzeczne role: nadzorowała bezpieczeństwo wierceń na wodzie, a równocześnie zbierała pieniądze za sprzedaż licencji na wiercenia. Dziś funkcje te są rozdzielone na dwa wydziały Departamentu Spraw Wewnętrznych.



(HP – eg)

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama