34-letni Kwon jest współzałożycielem firmy Terraform Labs z siedzibą w Singapurze oraz twórcą kryptowalut TerraUSD i Luna. W czasie procesu przyznał się do wprowadzania inwestorów w błąd w sprawie tej pierwszej waluty, która miała rzekomo utrzymywać stabilny kurs w czasie silnych wahań na rynku.
Sędzia Paul A. Engelmayer podkreślił, że skazany wielokrotnie okłamywał inwestorów, którzy powierzyli mu swoje pieniądze. – To było oszustwo na epicką, pokoleniową skalę – powiedział podczas rozprawy w sądzie federalnym na Manhattanie.
Kwon jest jednym z kilku przedsiębiorców, którym postawiono w USA zarzuty w związku z upadkami firm kryptowalutowych z 2022 roku.
W czasie rozprawy skazany przeprosił osoby, które oszukał. Setki takich osób złożyły do sądu pisma, w których opisały poniesione straty finansowe i wynikające z nich cierpienie.
– Wszystkie te historie były wstrząsające i ponownie przypomniały mi o wielkich stratach, jakie spowodowałem. Chcę powiedzieć poszkodowanym, że mi przykro – powiedział Kwon.(PAP)









