Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 8 grudnia 2025 05:22
Reklama KD Market

Czekanie na werdykt

 


W panelu sędziowskim, który zadecyduje o losach byłego gubernatora, zasiada 6 mężczyzn i 6 kobiet, Dwie kobiety i jeden mężczyzna są rasy czarnej oraz jeden mężczyzna – żółtej. Wśród pięciu sędziów rezerwowych czterech jest kobietami.


 


Decyzją sędziego Zagel nie ujawniono tożsamości sędziów przysięgłych. Sędzia orzekł, że jeśli nazwiska zostaną upublicznione, członkowie ławy przysięgłych będą narażeni na otrzymanie drogą elektroniczną różnych przesyłek dotyczących rozprawy, które mogą przeszkadzać w orzekaniu werdyktu.


 


Wczoraj po opuszczeniu sali sądowej Rod Blagojevich – któremu towarzyszła żona Patti, ale już bez córek – powiedział mediom, że ma zaufanie do sędziów przysięgłych i wierzy w ich zdrowy rozsądek i uczciwość w podejmowaniu decyzji.


 


"Przede wszystkim jednak, ja i Patti, zawsze wierzymy głęboko i z oddaniem w Boga i losy nasze powierzamy Bogu, są w jego rękach" – powiedział Blagojevich.


 


Ponadto były gubernator podziękował wszystkim, którzy wspierali go podczas rozprawy, jak na przykład młodej matce, która podeszła, by mu podziękować za program ubezpieczeń dla dzieci, który pomógł jej dziecku, oraz emerytom, którzy są wdzięczni za bezpłatne przejazdy środkami lokomocji miejskiej i podmiejskiej.


 


Adwokat byłego gubernatora Sam Adam junior stwierdził, że "kocha byłego gubernatora za program AllKids". Adam junior powiedział, że dzięki temu programowi żyje jego córka, która urodziła się ważąc zaledwie jeden funt i 3 uncje, a dziś jest zdrowym dzieckiem o wadze 35 funtów.


 


"Żona i ja jesteśmy wdzięczni byłemu gubernatorowi i pozostaniemy wdzięczni aż do grobu".


 


Adam junior wyraził optymizm w odniesieniu do werdyktu. "Jesteśmy przekonani, że ława przysięgłych wysłuchała uważnie dowodów" i uniewinni Roda Blagojevicha w zakresie wszystkich 24 zarzutów – dodał.


 


Jego zdaniem, obrady przysięgłych potrwają około tygodnia.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama