W Chicago ponownie wystąpi z serią odczytów prof. Piotr Jaroszyński. Oto pierwsza część harmonogramu wykładów:
"Bog – Honor – Ojczyzna – Co dalej po tragedii smoleńskiej" – w piątek 10 września, po Mszy świętej o godz. 19:00 w parafii św. Ferdynanda, 5900 W. Barry Ave. Chicago.
"Źródła i metody dechrystianizacji Zachodu" – w niedzielę 12 września, po Mszy świętej o godz 10:30 w parafii św. Trójcy, 1118 N. Noble Street, Chicago.
"Joseph Conrad o agenturze rosyjskiej" – w poniedziałek 13 września po Mszy świętej wieczornej w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika, 5352 Belden Ave, Chicago.
Na spotkaniach będą dostępne książki oraz nagrania wykładów prof. Jaroszyńskiego.
Po informacje proszę dzwonić pod numer tel. 847-877-8764 lub do Centrali Radia Maryja 773-385-8472.
Informacje są też dotępne na autorskiej stronie internetowej profesora Jaroszyńskiego: www.piotrjaroszynski.pl
Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński jest kierownikiem Katedry Filozofii Kultury na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Przez wiele lat był uczniem, a następnie współpracownikiem o. profesora Mieczysława A. Krąpca – współpracownika Karola Wojtyły z czasów pracy na KUL-u. Studiował na uniwersytetach w Kanadzie i Belgii.
Należy do towarzystw filozoficznych w Polsce i na świecie (m.in. we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych). Jest autorem wielu książek.
Prof. Jaroszyński jest prezesem Fundacji Lubelskiej Szkoły Filozofii Chrześcijańskiej oraz redaktorem naczelnym kwartalnika filozoficznego "Człowiek w kulturze". Od wielu lat stale współpracuje z Radiem Maryja, głosząc co tydzień eseje z cyklu "Myśląc Ojczyzna". Jest prezesem Stowarzyszenia Rodzina Polska.
Jest też autorem wielu książek: "Rozmyślania o mojej Ojczyźnie"; "Naród tylu łez"; "Patrzymy na rzeczywistość", "Suwerenność nie jest przeżytkiem", "Ocalić Polskość", "Europa bez ojczyzn?", "A stawką jest niepodległość", "W nowogrodzkiej stronie", "Polonia: ku ojczystym źródłom", "Metafizyka i sztuka", "Spór o piękno", "Nauka w kulturze", "Etyka: dramat życia moralnego" (ang. Ethics: The Drama of the Moral Life)oraz współautorem: "Podstawy retoryki klasycznej" i "Wprowadzenie do filozofii".
(Komunikat prasowy)