Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Propozycja wyższych podatków dla milionerów

Demokratka z Illinois kongr. Jan Schakowsky przedstawiła propozycję stworzenia nowych przedziałów podatkowych dla osób zarabiających powyżej podstawowej kwoty objętej najwyższym podatkiem.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

 


Obecnie 35-procentowa stopa podatkowa obowiązuje wszystkich, których roczny dochód wynosi $373,650 i wyżej, nie robiąc żadnej różnicy między podatnikami zarabiającymi kilkaset tysięcy a kilkaset milionów dolarów rocznie.


 


Kongr. Schakowsky jest jedną z osiemnastu członków komisji prezydenta Obamy powołanej do przedstawienia planu likwidacji długu państwa.


 


"Dziś 1% Amerykanów posiada 34% majątku tego kraju, więcej niż 90% ludzi o najniższych dochodach. Dochody jednej setnej procenta najbogatszych wynoszą średnio $27 milionów rocznie na rodzinę. Średnie dochody najmniej zarabiających 90% nie przekraczają $31,244 rocznie", informowała kongr. Schakowsky.


 


Demokratka proponuje ustalenie nowych stóp podatkowych dla milionerów. W przedziale dochodów od 1 do 10 milionów chce nałożyć 45% podatku, od $10 do $20 milionów – 46%, od $20 do $100 milionów – 47%, $100 milionów do $1 miliarda – 48% i 49% za miliard i wyższe dochody.


 


Jeśli ustawa pod nazwą Fairness in Taxation Act zostanie przyjęta w 2011 roku, to w przyszłym roku zwiększy wpływy do kasy państwa o $78.9 miliarda.


 


Współsponsorami ustawy są demokraci: Keith Ellison z Minnesoty, Raul Grijalva z Arizony, Jessie Jackson z Illinois, Donna Edwards z Maryland, Bob Filner z Kalifornii, Jery Nadler z Nowego Jorku, Steve Cohen z Tennessee, John Yarmuth z Kentucky i Peter DeFazio z Oregonu.


 


Na Kapitolu trwa walka o budżet na resztę obecnego roku. Schakowsky twierdzi, że poza cięciami istnieje wiele sposobów na redukcję  $13.7-bilionowego zadłużenia państwa. Na konferencji prasowej wyraziła nadzieję, że jej propozycja uzmysłowi  innym ustawodawcom istnienie wielu metod ograniczenia długu.


 


Opinię tę podziela kongr. Yarmuth. "Mamy problemy z wydatkami, mamy też problemy z dochodami. Nam chodzi wyłącznie o to, by ludzie, którym się znakomicie powiodło, przyjęli na siebie proporcjonalną odpowiedzialność za te problemy".


 


Yarmuth powiedział reporterom, że wielu republikanów jest zdania, że odrzucenie ustawy Jan Schakowsky nie będzie sprawą łatwą, choćby z tego powodu, że większość Amerykanów opowiada się za redukcją budżetu poprzez podniesienie podatków ludziom o wyższych dochodach rocznych niż milion dolarów.


 


(HP – eg)

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

ReklamaDazzling Dentistry Inc; Małgorzata Radziszewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama