Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 13 grudnia 2025 10:51
Reklama KD Market

Prezydent nie przybędzie na Paradę Buda Billikena

Chicago (Inf. wł.) – Prezydent Barack Obama nie będzie wielkim marszałkiem na Paradzie Buda Billikena 11 sierpnia w Chicago – poinformowało biuro kampanii reelekcyjnej prezydenta.


 


Prezydent po prostu nie znajdzie czasu, ponieważ ma zbyt napięty harmonogram – stwierdziło biuro kampanijne i zapewniło, że prezydent popiera misję i przesłanie Parady Buda Billikena.


 


Edukacja dzieci i młodzieży oraz osiąganie przez nie ważnych celów życiowych jest priorytetem prezydenta – stwierdza pisemne oświadczenie wydane przez biuro kampanijne.


 


Prezydentk Obama został poproszony o przyjęcie funkcji wielkiego marszałka na Paradzie Budda Billikena, która już tradycyjnie rozpoczyna rok szkolny w Chicago. Organizatorzy parady przez kilka miesięcy prowadzili starania, by prezydent był na niej obecny.


 


Obama już raz sprawował funkcję marszałka parady – jako senator w 2007 roku.


 


W ubiegłym roku wielkim marszałkiem Parady Buda Billikena był burmistrz Rahm Emanuel. Wielu polityków i osobistości pełniło tę zaszczytną funkcję – prezydent Harry S. Truman i burmistrz Richard J. Daley (ojciec Richarda M. Daley).


 


Parada Buda Bilikena jest najstarszą afroamerykańską paradą w kraju. Ma ogromną popularność. Rokrocznie ogląda ją wiele tysięcy widzów, zgromadzonych wzdłuż trasy.


 


Kolumny marszowe wyruszają z dzielnicy Bronzeville, w rejonie skrzyżowania ulic 39th Street i South Martin Luther King Drive, przemieszczają się do 55th Street w Washington Park.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama