Właściciel legendarnego chicagowskiego wieżowca udostępnił w czwartek wgląd w projekt rozbudowy parteru Willis Tower. Mieszkańcy, pracownicy i turyści będą tam mieli do dyspozycji nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe.
Dobudówka wokół parteru pokryje 300 tys. stóp kwadratowych i rozciągnie się łącznie na pięć pięter budynku. Budowa kompleksu będzie kosztować 500 mln dol. W centrum znajdą się nowe restauracje, sklepy, szklane sufity i taras na dachu.
O planach renowacji drapacza chmur jego właściciele, firma Blackstone, informowali już w 2017 roku. Gmach, który dla wielu chicagowian na zawsze zostanie Sears Tower, został oddany do użytku 1974 roku. To pierwsza rozbudowa w 43-letniej historii wieżowca.
(jm)
Na zdjęciu: Projekt dobudowanej części u podstawy Willis Tower fot.EQ Office/Blackstone/Gensler
Reklama








