Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama POLONEZ
czwartek, 25 czerwca 2026 22:49
Reklama KD Market

Artykuły

Dzień Niepodległości w metropolii Chicago
Dzień Niepodległości w metropolii Chicago
Przypadający w tym roku na niedzielę Dzień Niepodległości zostanie zaakcentowany w śródmieściu Chicago dorocznym pokazem fajerwerków. Będzie on jednak nieco skromniejszy niż w poprzednich latach, ze względu na cięcia budżetowe. Trzy 15-minutowe pokazy będzie można oglądać z Navy Pier, a także na północy miasta na plażach przy ulicy Foster i Montrose oraz w południowej części metropolii – na plażach przy 63. ulicy... 07/03/2010 09:00 PM
Lady Gaga pobiła Baracka Obamę
Lady Gaga pobiła Baracka Obamę
Słynąca z ekstrawaganckich strojów gwiazda muzyki elektronicznej Lady GaGa została pierwszą żyjącą osobą, która dorobiła się 10 milionów fanów na Facebooku. Do ostatniej chwili trwała walka miedzy nią a prezydentem USA Barackiem Obamą. Według ostatnich danych z soboty, Lady Gaga ma 12.225.327 fanów, a Barack Obama, który jeszcze 25 czerwca wygrywał w wyścigu z piosenkarką 9.618.920 fanów. Top rekordziści, w kategorii osób żyjących. 07/03/2010 02:23 PM
160 km do wyborów. Polonia z Maine jedzie głosować
160 km do wyborów. Polonia z Maine jedzie głosować
Pojechali do oddalonego o 160 km (100 mil) Bostonu, by wziąć udział w I.turze głosowania. Była ich 11-tka. W najbliższą sobotę, mimo odległości, wybierają się ponownie i przypuszczalnie będzie ich więcej. Dla przedstawicieli Polonii ze stanu Maine udział w wyorach- to święto... Ubrani w koszulki z polskimi akcentami, wyruszyli do Bostonu trzema samochodami. - Do końca nie wiedzieliśmy, ile nas będzie. Podobnie sytuacja przedstawia się w tę sobotę. 07/03/2010 02:13 PM
Polonia w USA i Kanadzie już zagłosowała.
Polonia w USA i Kanadzie już zagłosowała.
O godz. 20 zamknięto lokale wyborcze. Trawa liczenie głosów. Amerykańska Polonia wybory prezydenta RP ma już za sobą, teraz emocje towarzyszą głosowaniu w kraju. Polacy w USA i Kanadzie głosowali w sobotę od 6 rano. Na terenie USA zlokalizowano 28 komisji wyborczych. Najwięcej, bo aż osiem w samym Chicago. Z kolei w Kanadzie dostępnych było sześć komisji wyborczych. 07/03/2010 11:00 AM
Reklama
Wybory w Chicago to stres
Wybory w Chicago to stres
Zorganizowanie wyborów w Chicago kojarzy mi się ze stresem, bardzo ciężką pracą, nieprzespaną nocą wyborczą.... Rozmowa z Mariuszem Brymorą, w latach 1999 - 2003 Konsulem w Chicago, a w latach 2005 - 2009 Radcą Ambasady RP w Waszyngtonie. Mariusz Brymora jest obecnie Naczelnikiem Wydziału Współpracy z Placówkami w Departamencie Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ. 07/03/2010 09:21 AM
Izba Reprezentantów za zwiększeniem kontyngentu w Afganistanie
Izba Reprezentantów za zwiększeniem kontyngentu w Afganistanie
Izba Reprezentantów Kongresu USA zgodziła się w piątek na sfinansowanie większej liczby żołnierzy w Afganistanie, czego życzy sobie prezydent Barack Obama. Ustawę o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy musi jeszce zaakceptować Senat. Prezydent Obama zwrócił się w lutym tego roku do Kongresu o przyznanie 33 mld dolarów na opłacenie 30 tysięcy dodatkowych żołnierzy. Mają pojechać do Afganistanu jeszcze w tym roku. 07/03/2010 09:20 AM
"Restrepo" - już w kinach.Rok z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie
"Restrepo" - już w kinach.Rok z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie
W piątek wszedł na ekrany kin w USA obraz „Restrepo”, pełnometrażowy film dokumentalny w reżyserii Sebastiana Jungera i Tima Hetheringtona. Na tegorocznym festiwalu w Sundance otrzymał on Nagrodę Główną Jury za najlepszy dokument.Jego twórcy od maja 2007 do lipca 2008 roku towarzyszyli plutonowi komandosów (ze 173 Brygady Powietrzno-Desantowej) stacjonujących w Dolinie Korengal... 07/03/2010 12:28 AM
„Restrepo”: Rok z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie
„Restrepo”: Rok z amerykańskimi żołnierzami w Afganistanie
W piątek wszedł na ekrany kin w USA obraz „Restrepo”, pełnometrażowy film dokumentalny w reżyserii Sebastiana Jungera i Tima Hetheringtona. Na tegorocznym festiwalu w Sundance otrzymał on Nagrodę Główną Jury za najlepszy dokument. Twórcy dokumentu od maja 2007 do lipca 2008 roku towarzyszyli plutonowi komandosów (ze 173 Brygady Powietrzno-Desantowej) stacjonujących w Dolinie... 07/03/2010 12:23 AM
Reklama
Dwoje domniemanych szpiegów ujawniło swą tożsamość
Dwoje domniemanych szpiegów ujawniło swą tożsamość
Dwie osoby zatrzymane przez FBI pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji, przyznały się do posłuchiwania się fałszywymi nazwiskami. Sąd w Aleksandrii pod Waszyngtonem zdecydował, że troje domniemanych szpiegów pozostanie na razie w areszcie. Na przesłuchaniu stawili się dzisiaj Michaił Siemienko oraz małżeństwo Michael Zottolii i Patricia Mills. Ich wuzyta w Sali rozpraw była krótka. Żaden z nich nie zakwestionowało bowiem wczesneijszej decyzji o zastosowaniiu aresztu. Cała trójka pozostanie w więzieniu do nastęnego posiedzenia sądu, czyli do najbliższej środy. 07/02/2010 10:14 PM
Demokracja to nie jest sielanka
Demokracja to nie jest sielanka
07/02/2010 09:37 PM
Paliusz dla polonijnego arcybiskupa
Paliusz dla polonijnego arcybiskupa
07/02/2010 09:31 PM
Janusz Lewandowski z UE z wizytą roboczą w USA
Janusz Lewandowski z UE z wizytą roboczą w USA
07/02/2010 09:24 PM
Reklama
Syn deportowanej Meksykanki wrócił do Chicago
Syn deportowanej Meksykanki wrócił do Chicago
Saul Arellano, syn deportowanej do Meksyku działaczki imigracyjnej Elviry Arellano, powrócił w czwartek do Chicago. W Wietrznym Mieście 10-latek spędzi wakacje. Saul urodził się w Stanach Zjednoczonych i jest amerykańskiem obywatelem. Jego matka przebywała jednak na terenie USA nielegalnie. Wcześniej już raz była deportowana do Meksyku. Kiedy w 2006 roku władze imigracyjne ponownie chciały odesłać ją do domu Elvira Arellano schroniła się przed deportacją w kościele metodystów 07/02/2010 09:22 PM
Cztery drogi do współczesności
Cztery drogi do współczesności
07/02/2010 09:21 PM
Sprzeczności
Sprzeczności
07/02/2010 09:13 PM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama