Trzykrotna mistrzyni olimpijska poprawiła o ponad sekundę poprzedni rekord (3.55,38) ustanowiony przez Australijkę Ariarne Titmus w trakcie mistrzostw świata w japońskiej Fukuoce w 2023 roku.
Był to pierwszy występ McIntosh w odbywających się w Victorii kanadyjskich eliminacjach, które wyłonią reprezentantów kraju na MŚ w Singapurze (11 lipca - 3 sierpnia).
"Jadąc na zawody, wiedziałam, że moje treningi były bardzo dobre w ciągu ostatnich kilku miesięcy i miałam świadomość, że mogę osiągnąć coś wyjątkowego" - skomentowała 18-letnia gwiazda.
Młoda pływaczka rywalizuje w sześciu innych konkurencjach: 800 m i 200 m stylem dowolnym, 200 m i 400 m st. zmiennym, 200 m st. motylkowym i 200 m st. grzbietowym.
Na igrzyskach w Paryżu zwyciężyła na 200 m st. motylkowym oraz 200 m i 400 m st. zmiennym. Dzięki temu została pierwszą Kanadyjką, która zdobyła trzy złote medale olimpijskie na jednej imprezie.
Pod nieobecność Ariarne Titmus, która zrobiła sobie przerwę w tym sezonie, McIntosh potwierdziła status głównej kandydatki do trofeów w czempionacie w Singapurze.
Na swoim koncie ma już cztery tytuły mistrzyni świata na 200 m st. motylkowym i 400 m st. zmiennym, które wywalczyła na mundialach w Budapeszcie i Fukuoce.