Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 7 grudnia 2025 04:47
Reklama KD Market

Obchody Dnia gen. Kazimierza Pułaskiego

Chicago (Inf. wł.) – W poniedziałek 4 marca odbędzie się szereg uroczystości związanych z obchodami Dnia gen. Kazimierza Pułaskiego. Poniżej podajemy informacje nt. niektórych uroczystości.


 


Obchody rozpocznie uroczysta akademia w Muzeum Polskim w Ameryce, w Sali Głównej, przy 984 N. Milwaukee Ave. w Chicago o godz. 10 rano. Okolicznościowe przemówienia wygłoszą przedstawiciele władz stanowych, miejskich i powiatowych, Kościoła i organizacji polonijnych. Wstęp wolny.


 


Więcej informacji na witrynie: www.polishmuseumofamerica.org.


 


***


O godz. 1:15 po poł. w siedzibie organizacji The Nineteenth Century Charitable Association w Oak Park, Zespół Pieśni i Tańca „Polonia” przedstawi widowisko historyczne pt. ”Kazimierz Pułaski-Bohater Dwóch Narodów”, łączące film, taniec, kostiumy historyczne i narrację.


 


Zabytkowa siedziba The Nineteenth Century Charitable Club znajduje się przy 178 Forest Ave, Oak Park (dwie ulice na wschód od Harlem Ave. (7200 West) i jedną ulicę na północ od Lake Street (200 North). Wstęp wolny! Więcej informacji 1(708)386-2729 i na witrynie: www.poloniaensemble.com. Organizatorzy zapraszają szczególnie serdecznie dzieci i młodzież szkolną!


 


***


 


Kongres Polonii Amerykańskiej Wydział na stan Illinois będzie celebrował Dzień Pułaskiego na wieczornym bankiecie w siedzibie The Nineteenth Century Charitable Club, przy 178 Forest Ave. w Oak Park (wskazówki dojazdowe j.w.). Dodatkowe informacje: tel. (773) 631-3300 albo (773) 852-6757.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

ReklamaDazzling Dentistry Inc; Małgorzata Radziszewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama