Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 28 lipca 2025 01:41
Reklama KD Market

Senatorzy z Illinois sponsorują ustawę imienia Hadiyi Pendleton

Chicago (Inf. wł.) – Obydwaj senatorzy z Illinois, demokrata Richard Durbin i republikanin Mark Kirk, są współsponsorami dwupartyjnej ustawy federalnej umożliwiającej ściganie i karanie przemytników broni palnej oraz osób, które nabywają legalnie broń palną po to, by odstąpić ją elementom przestępczym.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

 


O wspólnej inicjatywie ustawodawczej informują senatorowie w komunikatach prasowych. Wczoraj (7 marca) miała być ona oficjalnie zaprezentowana na Kapitolu w Waszyngtonie.


 


Projekt został nazwany od imienia Hadiyi Pendleton, wzorowej i utalentowanej uczennicy chicagowskiego liceum, która występowała na inauguracji prezydenta Baracka Obamy, a która w styczniu br. została zastrzelona w parku koło szkoły po lekcjach, około milę od chicagowskiej rezydencji prezydenta.


 


W chwili, gdy nasza gazeta oddawana była do druku nieznane były jeszcze wyniki głosowania w senackim Komitecie Sądowniczym. W przypadku zatwierdzenia przez komitet, głosowanie w Senacie w pełnym składzie ma się odbyć w kwietniu.


 


Aktualnie nie istnieje żadne prawo federalne, które zabraniałoby kupowania broni palnej w celu przekazania jej komuś innemu. Prawo nie zabrania też kupowania broni dla kogoś, kto ją wykorzysta w celach przestępczych.


 


W Kongresie na głosowanie czeka cały pakiet ustaw dotyczących kontroli broni palnej, a wśród nich projekt zakazu sprzedaży i posiadania broni w stylu wojskowym i magazynków o dużej pojemności. Jednak ustawa imienia Hadiyi Pendleton jest odrębnym projektem legislacyjnym. Debata i głosowanie nad nią odbywają się osobno i niezależne od innych projektów.


 


(ao)

Reklama
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama