Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 7 grudnia 2025 21:05
Reklama KD Market

Siedem lat więzienia dla budowlańca oszusta

Siedem lat więzienia dla budowlańca oszusta
Edmund Kavanaugh fot. Will County Jail

Na siedem lat więzienia skazał sąd powiatu Will właściciela firmy remontowo-budowlanej z zachodnich przedmieść, który okradał klientów na tysiące dolarów, zawierając umowy na wykonanie zleceń, których nigdy nie ukończył.

53-letni Edmund Kavanaugh z Elmhurst, właściciel Goliath Construction, przyznał się do winy w sprawie serii oszustw, polegających na zawieraniu umowy na prace remontowo-budowlane, za które przyjmował pieniądze, lecz nigdy nie ukończył projektów. Kavanaugh wypisywał również czeki bez pokrycia dla swoich dostawców.

W ramach wyroku wydanego przez sąd powiatu Will, Kavanaugh musi wypłacić ofiarom odszkodowanie o łącznej wartości 42 215 dol.

„Kavanaugh jest wręcz modelowym-podręcznikowym oszustem, który wielokrotnie naciągał swoje ofiary, by je okraść z ciężko zarobionych pieniędzy i angażował się w różne intrygi, aby móc kontynuować proceder”, oświadczył w komunikacie prasowym prokurator powiatu Will James Glasgow. „Najwyższy czas, aby ten oszust, który nabierał ofiary w całym rejonie Chicago, otrzymał to, na co zdecydowanie zasłużył – czas w więzieniu”.

Kavanaugh będzie miał zaliczone 487 dni na poczet wyroku za czas spędzony w więzieniu powiatu Will przed rozprawą.

(jm)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama