Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 24 czerwca 2025 06:14

Sekretarz stanu: z więzienia na Białorusi uwolniono Amerykankę

Z białoruskiego więzienia uwolniono Amerykankę Anastassię Nuhfer - poinformował w niedzielę sekretarz stanu USA Marco Rubio. Nie wiadomo, dlaczego kobieta została uwięziona, ani czy jej sprawa była związana z polityką - podkreślił niezależny białoruski serwis Nasza Niwa.
Reklama
Sekretarz stanu: z więzienia na Białorusi uwolniono Amerykankę

Autor: Adobe Stock

"Dzięki przywództwu prezydenta USA (Donalda Trumpa) Białoruś właśnie jednostronnie uwolniła niewinną Amerykankę Anastassię Nuhfer, którą uwięziono w czasie (prezydentury) Joe Bidena!" - napisał Rubio w serwisie X. Jak podkreśliła białoruska organizacja broniąca praw człowieka Wiasna, na razie nie ma informacji, kim jest uwolniona kobieta.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

Informacja o wypuszczeniu Amerykanki pojawiła się w dzień "wyborów" prezydenckich na Białorusi. Opozycja nazywa to głosowanie "bez-wyborami", ponieważ nie ma w nim realnych oponentów ani szans na demokratyczny proces. Zachód nie uznaje tych wyborów. (PAP)

 

 



 

Reklama

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama