Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Maria Pappas uhonorowała organizatorów uroczystości trzeciomajowych

W ramach celebracji 234. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja jej organizatorów i gości z Polski drugiego maja po uroczystości podniesienia polskiej flagi na Daley Plaza przyjęła w swojej siedzibie skarbnik powiatu Cook Maria Pappas.
Reklama
Maria Pappas uhonorowała organizatorów uroczystości trzeciomajowych

Autor: Andrzej Baraniak

Gospodyni spotkania dziękując gościom za przyjście do biura skarbnika mówiła o udziale przedstawicieli polskiej diaspory w budowanie podwalin społeczeństwa amerykańskiego wspominając zasługi Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego. Maria Pappas powiedziała, że Polacy w Chicago zawsze byli wśród tych, którzy są przykładem dla innych jeżeli chodzi o pracowitość i gospodarność. Należą do najliczniej grupy właścicieli nieruchomości regularnie płacących podatki. Maria Pappas przedstawiła swoich współpracowników, w gronie których Polacy stanowią liczna grupę, a Paweł Kawa sprawuje funkcję jej zastępcy.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

Spotkanie stało się okazją do uhonorowania członków Komitetu Organizacyjnego Parady dyplomami uznania. Otrzymali je: Honorowy Marszałek Parady, Jego Ekscelencja ks. biskup Artur Ważny, ordynariusz diecezji sosnowieckiej, który był głównym celebransem trzeciomajowych uroczystości w Chicago, honorowy kapelan Związku Klubów Polskich, ks. Ryszard Miłek, druhna Barbara Chałko i Małgorzata Kulujian, które wraz ze Sławomirem Budzikiem relacjonowały przemarsz kolumn marszowych podczas parady, Monica Lebensztejn, była Miss Foto wyborów Królowej Parady 3 Maja w 2022 roku, mistrzyni ceremonii uroczystości rocznicowych, wiceprezes Związku Klubów Polskich Maria Majchrowska, była królowa Marianna Mosz, Ewa Rumińska – dyrektor wyborów królowej parady, Iwona Wolska, sekretarz KOP i przewodnicząca Komitetu Łucja Mirowska-Kopeć, prezes Związku Klubów Polskich, koordynator obchodów, wieloletni przewodniczący KOP Jan Kopeć, James Mazurkiewicz, Wielki Marszałek Parady 3 Maja i odpowiedzialny za organizację całości parady Michael Angelo Siracki.

Dziękując za wyróżnienia przewodnicząca KOP Łucja Mirowska-Kopeć wręczyła pani skarbnik dyplom z podziękowaniami za wielką sympatię do Polaków i przychylność dla organizatorów rocznicowych uroczystości.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele władz województwa Dolnośląskiego i Podkarpackiego z wicemarszałkami Michałem Rado i Piotrem Pilchem na czele. Obecna była wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, przedstawiciele organizacji polonijnych z prezesem Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego Jamesem Robaczewskim na czele, członkowie wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ułanów Polskich im. Tadeusza Kościuszki, którzy w historycznych mundurach zaszczycają swoją obecnością liczne patriotyczne imprezy polonijne.

Uroczystość wręczenia dyplomów stała się stałym punktem uroczystości organizowanych w biurze pani skarbnik. – Szefowa chce w ten sposób podkreślić znaczenie polskiej grupy etnicznej we wspólnocie chicagowskiego społeczeństwa – powiedziała współorganizatorka przyjęcia Małgorzata Bołoz.
Podsumowując spotkanie u Marii Pappas przewodnicząca KOP Łucja Mirowska-Kopeć powiedziała, że to spotkanie jest bardzo miłym zwieńczeniem piątkowych obchodów Dnia Flagi i Dnia Polonii.

– Maria Pappas podziękowała nam za to, że od 34 lat organizujemy paradę. Wręczyła dyplomy osobom zaangażowanym w jej organizację – podsumowała spotkanie Łucja Mirowska-Kopeć. Po części oficjalnej była okazja do rozmów przy kawie i ciastkach oraz zdjęć z uczestnikami obchodów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

Reklama

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama