Film można obejrzeć na kanale YouTube Vatican News.
Premiera dokumentu miała miejsce w poniedziałek, 10 listopada na kanale YouTube Vatican News. Film jest dostępny w trzech wersjach językowych: angielskiej, włoskiej i hiszpańskiej.
Filmowa opowieść prowadzi widza od dzieciństwa przyszłego papieża w Dolton, na południowych przedmieściach Chicago, poprzez wspomnienia jego braci Louisa i Johna, aż po lata spędzone w szkołach, na uniwersytetach, we wspólnotach zakonnych i parafiach. W dokumencie pojawiają się głosy współbraci, nauczycieli, kolegów ze studiów i przyjaciół, archiwalne nagrania i rodzinne fotografie.
„Leon z Chicago” to kontynuacja wydanego w czerwcu dokumentu „León de Perú”, poświęconego misyjnym latom przyszłego papieża w Ameryce Południowej. Film został wyprodukowany przez Dykasterię ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej we współpracy z Archidiecezją Chicago oraz Apostolado El Sembrador Nueva Evangelización (ESNE).
(jm)









