Chicago (Inf. wł.) – Szeryf Tom Dart wstrzymał eksmisje w domach zajętych przez banki, w związku z zarzutami, że mogły naruszyć przepisy w procedurze odebrania nieruchomości, czyli foreclosure.
Szeryf Dart czeka na złożenie przez banki pisemnych wyjaśnień. Dał bankom czas do poniedziałku 25 października na złożenie oficjalnych oświadczeń w tej sprawie.
Przypomnijmy, że Dart już raz stoczył z bankami zwycięską batalię sądowa po tym, jak odmówił eksmitowania lokatorów z domów czynszowych. Lokatorzy płacili na czas czynsz, a domy zostały odebrane przez banki właścicielom.
Dart jest potencjalnym kandydatem na burmistrza Chicago. Razem z Rahmem Emanuelem prowadzą w sondażach wyborczych, choć żaden z nich jeszcze oficjalnie nie zadeklarował udziału w wyścigu o burmistrzowski fotel.
Stronnicy polityczni szeryfa Darta i Emanuela zbierają podpisy wyborców pod petycjami nominacyjnymi w elekcji na burmistrza, która odbędzie się 22 lutego.
(ao)








