Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Szef policji proponuje transfer sił

 


Wśród zebranych byli afroamerykańscy pastorowie z południa i zachodu miasta.


 


Weis zamierza oddelegować funkcjonariuszy z dzielnic o niskich wskaźnikach przestępczości do dzielnic o wysokich wskaźnikach. Plan uważany jest za kontrowersyjny. Ma tyluż zwolenników, co i przeciwników.


 


Ci ostatni uważają, że przeniesienie funkcjonariuszy spowoduje wzrost przestępczości w dzielnicach przez nich normalnie patrolowanych i podkreślają, że jedynym rozwiązaniem problemu jest przyjęcie do pracy odpowiedniej liczby policjantów.


 


W niedzielę Weis oświadczył, że średnie wskaźniki przestępczości zmniejszyły się w styczniu tego roku o 10.6 procenta w porównaniu z tym samym miesiącem 2010 roku. Tylko wskaźniki zabójstw i kradzieży samochodów wzrosły w styczniu w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego.


 


W styczniu br. odnotowano 28 zabójstw – o 6 więcej niż w styczniu 2010 roku. Około 72 procent zabójstw w styczniu tego roku zostało popełnionych przy użyciu broni palnej – oświadczył szef policji.


 


Jak wynika ze statystyk policyjnych, styczeń był w Chicago 25. miesiącem z kolei, w którym odnotowano spadek wskaźników przestępczości.




(ao)


 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama