Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 8 grudnia 2025 08:22
Reklama KD Market

Statystyki uwzględnią...

Chicago (Inf. wł.) – Po raz pierwszy w Illinois w statystykach wypadków drogowych będą uwzględniane incydenty uderzenia rowerzysty przez otwierające się drzwi zaparkowanego samochodu.


 


Dotychczas tego rodzaju wypadków nie brano pod uwagęw statystykach z uwagi na to, że samochód stoi, a nie jedzie.


 


Nowe przepisy są wprowadzane z inicjatywy gubernatora Pata Quinna, który zapoznał się z raportami medialnymi, zwracającymi uwagę na tego rodzaju wypadki. Gubernator określił je jako bardzo groźne.


 


Jego zdaniem, uzyskanie dokładnych danych liczbowych pomoże w skutecznym zapobieganiu tego rodzaju wypadkom, których konsekwencją mogą być groźne obrażenia a nawet śmierć.


 


Chicago posiada odpowiednie przepisy miejskieod trzech lat. Za uderzenie rowerzysty drzwiami od samochodu grozi mandat do 500 dol. Ponadto kierowcy muszą się trzymać w odległości co najmniej trzech stóp od rowerzysty.


 


(ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama