Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama KD Market

Federalna agencja FAA pozwana do sądu

Zarząd lotniska w Bloomington-Normal w środkowym Illinois wniósł pozew przeciwko federalnej agencji ds. lotnictwa cywilnego, FAA, zarzucając, że plan redukcji funduszy na kontrolerów ruchu powietrznego jest pogwałceniem obowiązującego prawa federalnego.



Port lotniczy Central Illinois Regional Airport w Bloomington-Normal jest jednym z pięciu w naszym stanie, które utracą fundusze rządowe na kontrolę ruchu powietrznego, z uwagi na drastyczne cięcia w budżecie federalnym.


 


Pozew lotniska Central Illinois Regional dotyczy przeprowdzenia weryfikacji decyzji podjętej przez FAA – poinformowała w ubiegłym tygodniu lokalna gazeta Pantagraph.


 


Zarząd lotniska w Bloomington-Normal oświadczył, że zamierza kontynuować kontrolę ruchu powietrznego, nawet jeśli będzie musiał za to zapłacić pół mln dol. z własnej kieszeni.


 


Według Pantagraph, pozew, wniesiony w Waszyngtonie 27 marca, stwierdza, że agencja FAA naruszyła ustawę o ochronie środowiska naturalnego, która wymaga przeprowadzenia analiz środowiskowych i socjo-ekonomicznych przed wprowadzeniem ważnych zmian w funkcjonowaniu lotniska.


 


(P, abc – ao)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

ReklamaDazzling Dentistry Inc; Małgorzata Radziszewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama