Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
środa, 10 grudnia 2025 01:56
Reklama KD Market

Więcej oszustw "na elektrownię"

/a> Prawdziwy pracownik ComEd odczytuje wskazanie licznika fot.Ildar Sagdejev/Wikipedia


Dramatycznie wzrosła liczba oszustw "na elektrownię". ComEd ostrzega użytkowników, aby nie wpadli w pułapkę zastawioną przez naciągaczy.

Zakłady energetyczne Commonwealth Edison ostrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli elektrowni, by wyłudzić − osobiście lub przez telefon − rzekomo zaległe opłaty za prąd.

Liczba tego rodzaju oszustw wzrosła aż o 260 proc. w ciągu zaledwie dwóch miesięcy − od listopada do grudnia 2015 roku. Oszuści grożą odłączeniem energii w przypadku nieuregulowania należności.

Elektrownia Commonwealth Edison zaleca skontaktowanie się z nią w przypadku, gdy użytkownik prądu nie jest pewny, czy zapłacił wszystkie rachunki za energię i czy nie zalega z jakimiś należnościami.

(ao)
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama