Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama POLONEZ
środa, 24 czerwca 2026 23:27
Reklama KD Market

Artykuły

Nielegalni, po prawo jazdy już tylko do 3 stanów
Nielegalni, po prawo jazdy już tylko do 3 stanów
Waszyngton, Nowy Meksyk i Utah to jedyne z amerykańskich stanów, gdzie nielegalni imigranci ciągle mogą jeszcze otrzymać prawo jazdy. Dokument, bez którego właściwie nie można w USA normalnie funkcjonować. Po wprowadzeniu zaostrzonych przepisów w Arizonie, kto żyw jedzie do powyższych stanów. W świetle obowiązującego tam prawa, imigranci nie muszą przedstawiać dokumentu potwierdzającego ich legalny pobyt w USA. Takie przywileje znajdują odbicie w statystykach. Badanie agencji Associated Press... 08/14/2010 05:02 PM
Norwegia w stanie Wisconsin czyli trolle małe i duże
Norwegia w stanie Wisconsin czyli trolle małe i duże
Namawiałam Was ostatnio do odwiedzenia Szwajcarii w Wisconsin. Mam nadzieję, że rozsmakowaliście się w podróżowaniu po Europie w Ameryce. Jeżeli tak to super, bo teraz chciałabym polecić Wam Norwegię, położoną w tym samym stanie. Mt. Horeb leży 25 mil od Madison. Gdy znajdziecie się na miejscu, przeniesiecie się myślami na Stary Kontynent. Spacerując główną ulicą, Main będziecie podziwiać trolle małe i duże... 08/14/2010 03:44 PM
Orzeł na zderzaku i drabina na dachu
Orzeł na zderzaku i drabina na dachu
Cześć, zauważyłam, że to strona dla normalnych Polaków mieszkających w Stanach. Dlatego chę zapytać, czy dla was jest to normalne, jak widzicie sto polskich naklejek na samochodzie, który przed wami jedzie? Czy jest dla was to piękny obraz patriotyzmu, kiedy ktoś ma wielkie godło albo ogromną polską flagę na masce a nie potrafi odezwać się po polsku do rodaka? Bo mnie to wkurza! Jak to tacy wielcy patrioci to powinni wyjechać do kraju. A tutaj ? Nie wiem, trochę litości dla pozostałych i tak widać po gębie, że Polak kieruje venem z wystającymi drabinami! 08/14/2010 02:46 PM
NY:Przyjęcie zakończone strzelaniną. Są ofiary
NY:Przyjęcie zakończone strzelaniną. Są ofiary
W miejscowości Buffalo, w stanie Nowy Jork w sobotę nad ranem przed restauracją, w której odbywało się przyjęcie doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęły 4 osoby a 4 kolejne są ranne. Policjanci zatrzymali w sobotę po południu podejrzanego o otworzenie ognia. W przyjęciu odbywającym się w restauracji City Grill uczestniczyło ponad 100 gości, którzy około 2.20 nad ranem właśnie opuszczali lokal, kiedy doszło do strzelaniny. Wybuchła panika, ludzie z przerażeniem zaczęli cofać się do restauracji i w popłochu uciekać. 08/14/2010 02:02 PM
Reklama
Polacy nie gęsi?
Polacy nie gęsi?
Zdanie Reja przypomina mi się zawsze w polskich sklepach w USA. Przyjeżdżając tutaj większość z nas zna, choć trochę, język angielski. Mimo tego jednak, ile razy zetknęliście się z pytaniem w polskim sklepie spożywczym „czy Pani/Pan otrzymuje?”Co otrzymuje? Nagrodę? Czy ta Pani za ladą nie mówiąc jeszcze dobrze po angielsku, zapomniała jak można to powiedzieć po polsku? Nóż się w kieszeni otwiera, mam nadzieję, że nie tylko w mojej... 08/14/2010 02:31 AM
Chicago jak Zielona Góra
Chicago jak Zielona Góra
08/13/2010 09:54 PM
Brak jednomyślności ławy przysięgłych
Brak jednomyślności ławy przysięgłych
08/13/2010 09:51 PM
Od redaktora
Od redaktora
08/13/2010 09:50 PM
Reklama
Minął tydzień 8/13
Minął tydzień 8/13
08/13/2010 09:46 PM
Walka z kryzysem, czy z emerytami?
Walka z kryzysem, czy z emerytami?
08/13/2010 09:43 PM
FOTO: Granica USA-Meksyk
FOTO: Granica USA-Meksyk
Stany Zjednoczone i Meksyk dzieli granica licząca 1951 mil, czyli 3141 km. W wielu miejscach kraje rozdziela metalowe ogrodzenie – border fence, mające zapobiegać przedostawaniu się przez granicę nielegalnych imigrantów. Obecnie ukończono budowę około 580 mil (930km) bariery rozdzielającej obydwa kraje. Wzdłuż granicy, na pograniczu Kalifornii i Arizony, spotkać można liczne patrole Straży Granicznej. Punkty kontrolne ustawione są w wielu miejscach na autostradach nr 5 i 8 oraz na lokalnych trasach... 08/13/2010 09:41 PM
Poprawić poprawkę?
Poprawić poprawkę?
08/13/2010 09:40 PM
Reklama
Zrealizowane marzenie podróżnicze polonijnego młodzieńca
Zrealizowane marzenie podróżnicze polonijnego młodzieńca
08/13/2010 09:18 PM
Makabryczna "zabawa" - dwie nastolatki nie żyją
Makabryczna "zabawa" - dwie nastolatki nie żyją
Chicagowska policja ostrzega przed coraz bardziej popularną wśród nastolatków, niebezpieczną „zabawą w przyduszanie”. Komunikat wystosowano po tym jak w ciągu zaledwie dwóch tygodni w wyniku tzw. „choking game”, zmarły dwie nastolatki: 15-letnia Rebekah Toia i 14-letnia Angelena Ohanessian. „Choking game” polega na duszeniu się lub przyduszaniu innej osoby, w celu doprowadzenia do chwilowej utraty świadomości i przeżycia euforycznego stanu, gdy tlen ponownie napływa do mózgu. 08/13/2010 09:00 PM
Makabryczna "zabawa" - dwie nastolatki nie żyją
Makabryczna "zabawa" - dwie nastolatki nie żyją
Chicagowska policja ostrzega przed coraz bardziej popularną wśród nastolatków, niebezpieczną „zabawą w przyduszanie”. Komunikat wystosowano po tym jak w ciągu zaledwie dwóch tygodni w wyniku tzw. „choking game”, zmarły dwie nastolatki: 15-letnia Rebekah Toia i 14-letnia Angelena Ohanessian. „Choking game” polega na duszeniu się lub przyduszaniu innej osoby, w celu doprowadzenia do chwilowej utraty świadomości i przeżycia euforycznego stanu, gdy tlen ponownie napływa do mózgu. 08/13/2010 09:00 PM
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama