Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 10 lipca 2025 17:20
Reklama KD Market

Prezydent Zełenski zaprosił na Ukrainę premiera Węgier Viktora Orbana

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował we wtorek, że zaprosił premiera Węgier Viktora Orbana do odwiedzenia kraju. Podziękował mu też za poparcie dla nadania Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej.

ReklamaUbezpieczenie zdrowotne dla seniorów Medicare

Politycy przeprowadzili rozmowę telefoniczną, o czym Zełenski poinformował na Twitterze.

"Dziękuję za poparcie statusu kandydata. Zaprosiłem (premiera Węgier) do złożenia wizyty na Ukrainie" - napisał:

Dodał, że podziękował Orbanowi "za poparcie suwerenności Ukrainy i udzielenie schronienia Ukraińcom podczas wojny". Obaj politycy ustalili, że będą rozwijać współpracę w sferze energetyki.

O tym, że Orban poparł nadanie statusu kandydata do UE Ukrainie, a także Mołdawii, Gruzji oraz Bośni i Hercegowinie, poinformowały w poniedziałek media. Węgierski premier wziął w tym dniu udział w wideokonferencji w ramach przygotowań do dwudniowego szczytu UE, który ma się odbyć w czwartek i piątek. (PAP)

Reklama

Ukrainian President Zelensky on a working trip to the Mykolaiv region, Ukraine - 18 Jun 2022

Ukrainian President Zelensky on a working trip to the Mykolaiv region, Ukraine - 18 Jun 2022

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama