Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 11 grudnia 2025 17:55
Reklama KD Market

Relikwie ojca Pio w Chicago

/a> Ojciec Pio fot.Wikipedia


Przez dwa dni relikwie w postaci krwi i włosów św. ojca Pio będą wystawione w Chicago. Szczątki świętego peregrynują po całym kraju z okazji 130. rocznicy jego urodzin.

Pio z Pietrelciny, święty Kościoła katolickiego od 2002 r., jest znany jako zakonnik, u którego pojawiły się stygmaty – rany odpowiadające ranom Chrystusa. Doświadczał także wizji, lewitował, uzdrawiał chorych i posiadał zdolność bilokacji – przebywania w dwóch miejscach jednocześnie.

Wśród relikwii, oprócz krwi i włosów stygmatyka, jest także rękawica, którą zakrywał rany, i części jego ubrań. Będą one dostępne dla wiernych w poniedziałek i wtorek od godz. 9 do 19. W pierwszy dzień w kościele pw. św. Franciszka Borgiasza, przy 8033 W. Addison St. w dzielnicy Dunning w Chicago, natomiast we wtorek w St. Ita Church, przy 1220 W. Catalpa Ave. w Edgewater.

(as)
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama